Fitostimulin to dodatek do gleby ,który niedługo pojawi się w portfolio Naszych produktów.

Azot zawarty w FitoStimulin wpływa na zwiększenie masy plonu oraz wydłużenie okresu wegetacji, dzięki czemu warzywa są bardziej soczyste, jędrne i zdrowe, kwiaty dłużej zachowują swój piękny wygląd a trawa jest bardziej soczysta i mniej podatna na wysuszanie.


Fosfor odpowiada za zdrowy, zrównoważony wzrost roślin oraz za budowę silnych korzeni. Fosfor zawarty w FitoStimulin szczególnie dobrze wpływa zatem na rośliny młode, dla których stanowi roślinny odpowiednik mleka matki u zwierząt. Fosfor zatrzymywany jest w glebie i nie ulega wymywaniu nawet pod wpływem deszczu.

 

9


Dzięki potasowi zawartemu w FitoStimulin plony są większe, zwiększa się również zawartość cukrów prostych w owocach i warzywach a kwiatom, trawie i drzewkom iglastym zapewnia niezbędny zapas energii gdy proces fotosyntezy jest mocno ograniczony lub całkowicie wstrzymany (noc, zima).


Zawarty w FitoStimulin zeolit (klinoptylolit) to wyjątkowy minerał pochodzenia wulkanicznego o niezwykłych właściwościach absorpcyjnych (chłonących). To właśnie zeolitowi FitoStimulin zawdzięcza przedłużone działanie, ponieważ zeolit chłonie wodę wraz z rozpuszczonymi w niej substancjami jak gąbka, a następnie sukcesywnie ją oddaje. Czynniki aktywne FitoStimulin, czyli azot, fosfor i potas, są dzięki temu uwalniane stopniowo, co znacząco poprawia skuteczność nawozu.

FitoStimulin gwarantuje aż 6 efektów:

  • przyśpiesza wzrost roślin
  • zwiększa odporność roślin na choroby
  • poprawia gospodarkę wodną gleby
  • usuwa metale ciężkie i zanieczyszczenia przemysłowe
  • wzmacnia rośliny w trakcie suszy
  • zadba o odpowiednią ilość składników czynnych w glebie